środa, 26 listopada 2014

Relacja z gali "Serca Gagi"

W zeszły czwartek pojechałam do Warszawy na galę "Serca Gagi". Plebiscyt organizowany jest przez magazyn dziecięcy GAGA. Galę prowadziła Małgorzata Ohme (redaktor naczelna Gagi, świetny psycholog) oraz Jacek Rozenek (coach, aktor). Na imprezie pojawiło się kilka miłych osób, bardzo miło było ich i zobaczyć, i poznać, i chwilę porozmawiać.

Ale po kolei... Czyli od początku, od akcji "Uszyj jasia". W grudniu, dwa lata temu, dokładnie 6.12. trafiłam z Brunem do szpitala (mały miał zapalenie płuc). Podczas codziennej zmiany pościeli, okazało się, że małych poszewek nie ma. Powiedziałam wtedy "No to uszyję"... ekoubrankowego bloga założyłam miesiąc wcześniej... Poprosiłam Paulinę z bloga http://ce-la-faccio.blogspot.com/ o pomoc. Paulina uszyła pierwsze poszewki (przepiękne!), które posłużyły nam jako baner. Na początku akcję nazwałyśmy "Atakujemy jaśki":D
Po kilku dniach zmieniłyśmy na "Uszyj jasia". Paulina opublikowała na swoim blogu informację o zapotrzebowaniu na 50 poszewek 40/40 do szpitala Jana Pawła II w Krakowie i ruszyła lawina!
W ciągu kilkunastu dni powstało dwa razy więcej jaśków, dostawałam też maile od rodziców z informacją, w którym szpitalu brakuje, sporo dziewczyn się zaangażowało. Zaangażowało całym sercem! Po kilku tygodniach (w połowie marca) dostałam informację od agencji PR z Katowic (Kobold), że IKEA chciałaby zorganizować spotkanie szyciowe w sklepie. Wooooooow! Pierwsze spotkanie i to właśnie w IKEA! Miesiąc później 20.04. szyłyśmy w katowickiej IKEA, później ruszyło Bielsko, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa... 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 6000 jaśków! Wspólnymi siłami, poświęcając swój czas, zdobywając materiały z każdego źródła z jakiego się tylko dało...
Akcja nadal trwa, dalej szyjemy, choć troszkę w zwolnionym tempie, ale spotkania w ramach "Uszyj jasia" odbywają się w Polsce niemalże co miesiąc, dwa. Tempo przyśpieszymy, bo nie można ukrywać takie inicjatywy jak "Serca Gagi" są niezwykle potrzebne, dodają skrzydeł do dalszej pracy.
Ale te kilka dni temu...

Dojechałam moooooooooocno spóźniona, ledwo co zdążyłam się przebrać i zrobić makijaż...
W Centrum Nauki Kopernik spotkałam się z Agą (http://googlowka.blogspot.com/) i czekałyśmy. Wyróżniono w kilku kategoriach (warto zajrzeć, poczytać, pooglądać)
http://egaga.pl/konkursy/serca-gagi-2014-ogolnopolski-plebiscyt-wyrozniajacy-najlepszych-dzieci/

W tym roku, pojawiła się nowa kategoria - "Niezwykli wśród nas". I właśnie to tej kategorii zgłoszono akcję "Uszyj jasia".
A to już zdjęcia:

A tu moje przerażenie... Miałam coś powiedzieć...
Pamiątkowe zdjęcie
 
Rozmazane, ale uwielbiam to zdjęcie, wszyscy uśmiechnięci:)) (z Agą (googlówka):)
 
Pomysłodawcą imprezy jest magazyn dziecięcy - GAGA
 
A później był bankiet:)
Dużo pysznego jedzenia, poznawania nowych ludzi, było na prawdę przesympatycznie i przyjaźnie:))

Do obejrzenia:
http://www.happytv.pl/zobacz/poznaj-laureatow-plebiscytu-serca-gagi-2014-impresja-uroczystosci-happytvpl

Bardzo dziękuję wszystkim! Sama nie dałabym rady uszyć ponad 6 000 poszewek na poduszek... Nagrodę powinny dostać organizatorki, osoby szyjące, szkoły, kawiarenki, po prostu WSZYSCY, którzy przyczynili się do kolorowania dziecięcych snów... I postaram się, by tak było:)

4 komentarze:

Bardzo dziękuję za komentarz:)

Zapraszam po więcej...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...